Sherlock

Sherlock
Sherlock

Sherlock – brytyjski kryminalny serial telewizyjny stworzony przez Stevena Moffata i Marka Gatissa. Jest to nowoczesna interpretacja historii Arthura Conana Doyle’a o detektywie Sherlocku Holmesie z Benedictem Cumberbatchem w roli tytułowej oraz Martinem Freemanem w roli doktora Watsona. Pierwsza seria, składająca się z trzech 90-minutowych odcinków, została wyemitowana na BBC One i BBC HD w lipcu i sierpniu 2010 roku. Serial został wyprodukowany przez Hartswood Films dla BBC, we współprodukcji z WGBH Boston i był realizowany m.in. w Londynie i Cardiff. Druga seria, także składająca się z trzech odcinków, była emitowana na początku 2012 roku. Trzecia trzyodcinkowa seria została wyświetlona w styczniu 2014 roku. Serial został przedłużony o serię czwartą i piątą.

Sherlock został odebrany w większości pozytywnie, a pierwsza seria zdobyła w 2011 roku nagrodę BAFTA dla najlepszego serialu. Pierwsza seria została wydana na DVD i Blu-ray 30 sierpnia 2010 roku. Druga seria została wydana na DVD 23 stycznia 2012 roku.

Serial był emitowany w Polsce na kanale BBC Entertainment. Od 2 marca 2014 serial był emitowany także na TVP2.

Szczerze polecam obejrzenie powyższego serialu, można to zrobić np za pośrednictwem strony CDA. Link: http://www.cda.pl/info/sherlock

tu komentarze